بهترین جراحی بینی
جراحی بینی

جراحی بینی

 جراحی بینی یک عنوان کلی است که به هر گونه عمل که بر روی دماغ انجام شود گفته می ­شود. به گفته دکتر امراله حسینی بهترین جراح بینی در تهران رینوپلاستی را می توان به دو دسته مجزا از یک دیگر تقسیم کرد که در ادامه به توضیح آن ها از زبان خود ایشان خواهیم پرداخت.

نمونه کار های جراحی بینی دکتر امراله حسینی بهترین جراح بینی تهران

جراحی بینیجراحی بینی

 

  • سپتوپلاستی septoplasty :

یعنی عمل بینی برای اصلاح انحراف تیغه میانی دماغ. در این نوع عمل جراحی بینی ، هیچ گونه تغییر در شکل ظاهری دماغ ایجاد نمی ­شود فقط تیغه­­ ی میانی بینی که در داخل بینی دچار انحراف و باعث گرفتگی بینی و سایر مشکلات بوده، عمل می ­شود و سایر قسمت ­های اسکلت بینی دست نخورده باقی می­ مانند.

  • رینوپلاستی rhinoplasty :

یعنی عمل برای اصلاح بدشکلی­ های ظاهری دماغ. در این نوع رینوپلاستی ، اسکلت دماغ برای ایجاد تحول در شکل و اندازه تغییر داده می ­شود تا دماغ زیباتری به وجود آید. در اصطلاح عامیانه به این پروسه ، ” عمل زیبایی بینی ” گفته می ­شود.

 

نکته

این دو نوع عمل جراحی بینی دو عمل مستقل و متمایز از یکدیگر هستند ولی می ­توان آن­ها را در صورتی­که در یک شخص ضرورت داشته باشد، همزمان انجام داد که در اینصورت به آن ” سپتوراینوپلاستی ” ( septorhinoplasty ) می­ گوییم. یعنی اصلاح انحراف تیغه­ ی میانی (داخل) بینی همزمان با اصلاح بدشکلی ­های ظاهری بینی . دکتر حسینی بهترین دکتر بینی تهران عمل دماغ رینوپلاستی و سپتوپلاستی را هم به صورت مجزا و هم به صورت همزمان در تهران انجام می دهند. عمل سپتوپلاستی معمولاً در مقایسه با جراحی زیبای بینی یا همان راینوپلاستی، یک عمل بسیار کوچک­ تر و ساده ­تر است.

افرادی که مایل به انجام جراحی بینی هستند می توانند برای انجام این پروسه به بهترین جراح بینی در تهران یا سایر شهر های ایران که در آن زندگی می کنند مراجعه کنند. بطور کلی هر دو نوع عمل بینی یعنی سپتوپلاستی یا راینوپلاستی را به دو روش می توان انجام داد:

 

جراحی بینیجراحی بینی

 

جراحی بینی باز ( open ) یا بسته ( closed ) در تهران

هر کدام از این روش ها مزیت­ هایی دارند که دکتران متناسب با شرایط دماغ و نوع مشکلاتی که با آن مواجه هستند، روش عمل را انتخاب می­ کنند. در رینوپلاستی روش باز، برش عمل بینی در ستون میانی، پایین ­تر از نوک دماغ داده می­ شود ولی در روش بسته این برش وجود ندارد. این تکنیک، جای برش و محل بخیه­ ها، معمولا چندان قابل رویت نیستند و جای نگرانی نخواهند بود. طی انجام عمل زیبایی بینی به روش باز، تسلط پزشک برای بازسازی دماغ ، کامل­ تر و بیشتر است ولی همه چیز در عمل به ترجیح متخصص بستگی دارد.

شما اگر قصد عمل زیبایی بینی دارید، می ­توانید برای مطالعه­ ی جامع ­تر به مقالات متعددی که درباره­ آن ها نوشته ­ایم و در بخش مقالات همین سایت وجود دارند، مراجعه کنید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. آگاهی شما هر چه قوی ­تر باشد کیفیت کار ما را تضمین خواهد کرد.

فیلم نمونه کار جراحی بینی دکتر حسینی در تهران

اشتراک در
اطلاع دهید
0 نظرات
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
اشتراک گذاری مقالات
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

menu-en

menu-arabic